Zlato a bitcoin do třetice

18. 1. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

V posledním listopadovém týdnu jsem se ve dvou článcích věnoval zlatu a Bitcoinu. Jak první článek, tak i druhý navazující měly velký úspěch a byly široce komentované a sdílené. Řada čtenářů se ptala, co si myslím bitcoinu, zda do něj investuji a podobně. Podotýkám, že cena bitcoinu se v té době rychle zdola blížila hranici magické hranici 10.000 dolarů.
 
Po pravdě jsem odpovídal, že žádný bitcoin nemám, ale že vývoj jeho ceny se zájmem sleduji, že neumím odhadnout budoucí vývoj ceny, ale že čekám vysokou volatilitu (nesrovnatelnou s drahými kovy).
 
Včera se cena bitcoinu vrátila zpět na úroveň, kdy jsem psal zmíněné články, tedy na úroveň z před dvou měsíců. V tomto období cena vylétla z 10 na 20 tisíc dolarů a následně spadla zpět. Cena zlata byla na konci listopadu kolem 1.300 dolarů za unci, cena stříbra se pohybovala kolem 17 dolarů.
 
Kde budou ceny bitcoinu, zlata a stříbra za další dva měsíce? Po právě přiznávám, že nemám ponětí. Co si však troufám tvrdit je, že volatilita ceny drahých kovů bude mnohem menší, než v případě bitcoinu.
 
Proto se mi jako lepší dlouhodobý investiční nástroj jeví drahé kovy. Zvláště pokud jako nástroj je vhodný třeba Stříbrný účet, který umožňuje pravidelné měsíční úložky do zata nebo stříbra a tím o průměrování nákupních cen.
 
 
E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).