Zlato je silnější než Bitcoin – 2

30. 11. 2017 :: Autor: Jan Dvořák

Teď budeme pokračovat v pondělním tématu, věnovanému Bitcoinu a zlatu.
 
Dnešním tématem je bezpečnost.
 
Ta je důležitým faktorem. Přece jenom, Bitcoiny a další kryptoměny jsou jen záznam (i když vklady v bance jsou de facto podobného ražení). Lze je i omylem vymazat (a nejen svoje, al i cizí). Paráda. Zlato a stříbro jsou naproti komu hmatatelná aktiva, která můžete mít plně pod svoji kontrolu. Toto je riziko zcizení.
 
Druhým faktorem je již před týdnem zmíněná existence obrovského množství kryptoměn a plánovaný vznik dalších a dalších. I když tady by nešlo o bezpečnost v pravém slova smyslu, ale o riziko spekulace, Při stávající volatilitě ceny Bitcoinu si netroufám nazvat ho investicí, Z mého pohledu je to extrémní spekulace – velký potenciální výnos za cenu velmi vysokého rizika – než k nákupu fyzického zlata nebo stříbra bych to spíše přirovnal ke spekulaci s deriváty zlata a stříbra. Tam bude srovnatelnější výnos i riziko.
 
Kdo chce spekulovat, může použít Bitcoin jako jeden z nástrojů. Kdo chce zajistit a zabezpečit sebe a svoji rodinu hmatatelnými aktivy, měl by se podívat spíše po FYZICKÝCH drahých kovech.
 
E-BOOK ZDARMA

 
Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).