Investoři táhnou ceny vzhůru

26. 6. 2017 :: Autor: Jan Hájek

Ve druhé polovině týdne ceny drahých kovů rostly. Pokles pod 1260 dolarů u zlata a pod 17 dolarů u stříbra je tradiční bod, kdy na trh přicházejí „chytré peníze“. Proto od středy do pátku oba drahé kovy rostly – poptávka investorů po „přístavu bezpečí“ byla velká.

 

Ve středu jsme byli svědky rychlého skoupení stříbrných mincí Maple Leaf. Cena stříbra na krátkou chvíli dosáhla úrovně 16,30 dolaru za unci – a tuto cenu okamžitě skoupily „chytré peníze“.

Situaci vidíte na obrázku z kitco, středa je vyznačena modrou čárou.

 

 

Na grafu je patrné, že následující dny investoři vytáhli cenu stříbra ještě výše: Čtvrteční červená čára se po celý den držela výše, než předchozí den. Zelená čára – pátek, ukázala sílu kupců.

 

V pátek cena stříbra uzavřela nad 16,50 dolaru za unci. Velké objednávky jsme zaznamenali opět u Maple Leaf a také u stříbrné mince Philharmoniker.

 

Tzv. „filharmonik“ je oblíbený právě pro svoji nízkou cenu, byť Maple Leaf je likvidnější. Cena stříbra se totiž stále drží pod 17 dolary a tak tuzemští investoři využili slabého dolaru a skoupili velké množství stříbrných mincí.

 

Doufejme, že se ceny pod 17 dolary ještě udrží – blíží se pravidelný nákup na naše Stříbrné účty. Nízké ceny zlata a stříbra nás těší, protože nakupujeme levně. Nákup stříbra bude opět na vaše Stříbrné účty proveden v první pracovní den nového měsíce, kdy bude otevřená burza.

 

E-BOOK ZDARMA

 

Mohlo by Vás zajímat:
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).