Zlato je silnější než Bitcoin

27. 11. 2017 :: Autor: Jan Dvořák

Řada lidí se nás ptá, jestli místo zlata nebo stříbra nemá raději investovat do Bitcoinu. Čím více cena Bitcoinu stoupá, tím více dotazů přichází. Zlato je ale silnější. Vezmeme to krok za krokem.
 
Tištění zlata a Bitcoinu:
 
Zlato nelze jen tak natisknout a zastánci Bitcoinu tvrdí totéž. Ale množství Bitcoinu k vytěžení je dáno algoritmem. Opravdu ho nelze změnit? Nejsem si zcela jist, ale pokud k tomu někdy dojde, jistě nepůjde o zvýšení množství Bitcoinu o pár procent. Když už, bude to skokové velké navýšení. Řada zemí uvažuje o vlastní digitální měně apod., nemluvě o ji existenci další více než tisícovce digitálních měn. Proto přežijí jen některé z těchto měn a vůbec to nemusí být Bitcoin (viz případy krachu velkých firem, také krachovali lídři ve svých oborech).
 
U zlata sotva někdo objeví ložisko v rozsahu desítek nebo stovek procent stávajícího objemu zlata.
 
Likvidita
 
Investiční zlaté a stříbrné mince nebo slitky mají de facto globální likviditu, mince jako Gold Eagle, nedávno do nabídky přidané zlaté Canadian Maples nebo stříbrné investiční mince jsou likvidní všude po světě . viz mnoha tisíciletá historie drahých kovů. Bitcoin má za sebou pár let existenci a zatím likvidní jak takž je, ale není záruka, že tomu tak bude i nadále.
 
Drahé kovy jsou z mého pohledu na zajištění majetku vhodnějším nástrojem než digitální měny. Faktorů je samozřejmě více a příště se podíváme na další.

 

Kompletní přehled sortimentu zlata a stříbra je vám k dispozici zde.

 

E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).