Střednědobý vývoj ceny zlata

15. 1. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Cena stříbra zakončila minulý týden nad 17,20 dolary za unci, v případě zlata dokonce nad 1.337 dolary. Cena zlata dosáhla čtyřměsíčních maxim. Poslední týden se jeho cena zvedla přibližně o 1 procento a jeho růst trvá již pátý týden po sobě. To je nejdelší růstové období od dubna loňského roku. Napomohla mu i zvýšená inflace ve Spojených státech a oslabení dolaru i přes očekávané zvýšení úrokových sazeb. Ta je na druhé nejvyšší hodnotě od krize let 2008/2009. Tedy podobná situace jako u nás.
 
Investoři totiž primárně sledují reálné úrokové míry, tedy úroky očistěné o inflaci. V případě vyšší inflace vyšší úroky neznamenají reálný růst výnosů. Navíc kolem budoucího zvyšování úroků v USA nepanuje uvnitř Fedu shoda.
 
Dalším faktorem ovlivňujícím cenu drahých kovů je politika, zde cena zlata reagovala růstem na prohlášení D. Trumpa ohledně možných nových sankcí proti Iránu. Nesmíme zapomenout ani na kurz dolaru. Kurz dolaru vůči euru se v tichosti dostal na tříletá minima.
 
Kombinace všech těchto faktoru napomohla růstu ceny drahých kovů v posledních týdnech. Co s tím? Nepanikařit a pěkně postupně krok za krokem pracovat na budování finanční nezávislosti.
 
Rozumný investor tedy volí osvědčený postup: nakupuje pravidelně, tedy přikupuje vždy, když se mu cena líbí. Pro investory, kteří chtějí nakupovat pravidelně, ale nechtějí se tím zabývat, nabízíme  Stříbrný účet, který získal v loňském roce rekordní počet nových uživatelů.
 
 
E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).