Zápis z jednání Fedu a reakce ceny zlata

4. 1. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

 
Není to tak dávno, co tady byl článek o reakci ceny zlata a zvýšení úrokových sazeb Fedu. Na první pohled nečekaný pohyb, ale zdůvodnitelný. Včera to mělo pokračování.
 
Cena zlata reagovala na zveřejněné zápisu z jednání Fedu poklesem. Proč?
 
Ze zápisu vyplývá, že vedení Fedu není jednotné v pohledu na zvyšování úrokových sazeb v letošním roce. Dobře, ne vždy musí všude být stoprocentní shoda. Ale zde je problém v tom, že oznámená tři zvyšování úrokových sazeb je průměr, ne medián. Zhruba polovina vedení Fedu si myslí, že zvyšování sazeb je moc pomalé a druhá polovina, že je naopak moc rychlé. Takto rozpolcené vedení Fedu nevěští nic dobrého. Paradoxně trhy akceptovaly průměr jako výhled.
 
O co tedy včera šlo? Zdá se, že šlo o rychlé vybírání zisků krátkodobými obchodníky poté, co cena zlata rostla nepřetržitě 9 obchodních dní po sobě a zápis z jednání Gedu byla dobrá záminka pro vybírání zisků. O tom svědčí i krátkodobost poklesu ceny zlata, který byl obratem následován růstovou korekcí.
 
Dlouhodobější vliv tohoto zápisu uvidíme, až ho zpracují a vyhodnotí změnu míry rizika. Proto je dobré průměrovat nákupní ceny pomocí Stříbrného účtu.
 
 

Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).