Zlato a stříbro v roce 2018

1. 1. 2018 :: Autor: Jan Hájek

Máme tu začátek nového roku a řada klientů se nás v posledních 2-3 týdnech ptala na to, jak se bude vyvíjet cena zlata a stříbra v roce 2018. Bohužel, protože naše křišťálová koule je v opravě, musíme se obejít bez ní. Takže suchá fakta: cena zlata zakončila rok nad úrovní 1.300 dolarů za unci, cena stříbra nad 17 dolary.
 
Začnu tím, co je pro koho dobré. Pro investory, kteří chtějí dlouhodobě budovat své bohatství a mají ještě řadu let před sebou, jsou dobré co nejnižší ceny, protože ty jim umožní nakumulovat větší množství drahých kovů. Pro ty z vás, kdo byste potřebovali, ať už z jakéhokoliv důvodů, svoje drahé kovy prodat, jsou nejlepší co nejvyšší ceny.
 
Banka ABN AMRO se přiklání ke scénáři vyhovujícímu první skupině, tedy k mírnému poklesu cen drahých kovů. Velké kanadské banky, jako třeba Bank of Montreal, předpokládají růst ceny drahých kovů, hlavně stříbra. Takže si nevyberete. Na druhou stranu, kdyby všichni očekávali stejný vývoj, (téměř) nikdo by neobchodoval a trh by zamrzl. Za nás neočekáváme cenové skoky ani jedním směrem v řádech desítek procent nebo výše.
 
Pokud jde o inflaci v USA a tamní úrokové sazby, lze předpokládat další zvyšování úrokových sazeb. První reakce by byla – posílení dolaru a pokles cen drahých kovů. Jak jsme si ale ukázali nedávno, tato korelace není tak horká, jak s může zdát.
 
Co s tím? Nepanikařit a pěkně postupně krok za krokem pracovat na budování finanční nezávislosti.
 
Rozumný investor tedy volí osvědčený postup: nakupuje pravidelně, tedy přikupuje vždy, když se mu cena líbí. Pro investory, kteří chtějí nakupovat pravidelně, ale nechtějí se tím zabývat, nabízíme  Stříbrný účet, který získal v loňském roce rekordní počet nových uživatelů.
 
 
E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).