Zlato a Fed

18. 12. 2017 :: Autor: Jan Dvořák

Jak jsem psal ve čtvrtek, reakce ceny zlata na očekávaný krok Fedu byla nečekaná – cena zlata stoupla. Konvenční přístup nezafungoval. Proč?
 
Před zasedáním Fedu, kde se očekávalo zvýšení úrokových sazeb, bylo zlato na pětiměsíčních minimech.
Protože prakticky o stejnou hodnotu vzrostla i míra inflace. Reálné úrokové sazby se proto nijak nezměnily.
Dalším faktorem je to, že ceny zlata, klesající několik týdnů v řadě, již v sobě zahrnovala efekt zvýšení úroků. Jakmile očekávaná skutečnost nastala, obchodníci okamžitě uzavírali své obchody spekulující na pokles ceny zlata a jeho a cena tak šla rychle nahoru.
 
Navíc, pokud se podíváme do historie počínaje 70. lety minulého století, zjistíme, že průměrné roční zhodnocení ceny zlata bylo téměř stejné, jak ve fázích snižování úrokových sazeb, tak i ve fázích jejich zvyšování. Proto se není třeba bát nakupovat jenom proto, že Fed zvyšuje úroky. 
 
Že jste to nevěděli? Nelze věřit všemu, co se říká. Data je nutno ověřovat.
 
 
E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).