Fed zvyšuje úroky, ale zlato a stříbro paradoxně reagují růstem

14. 12. 2017 :: Autor: Jan Dvořák

Fed se zachoval podle očekávání a dnes zvýšil úroky o čtvrt procentního bodu na rozmezí 1,25 – 1,50 %. Kurz dolaru a ceny zlata a stříbra šly opačným směrem, než bývá v takovýchto situacích obvyklé. Proto je třeba nebýt hluchý a slepý.
 
Letos šly sazby nahoru třikrát, po každé o čtvrt procentního bodu. Se stejným scénářem se počítá i pro příští rok. Podpůrnou informací pro zvýšení sazeb bylo výrazné zlepšení odhadu ekonomického růstu USA pro příští rok z 2,1 na 2,5 % a snížil odhad míry nezaměstnanosti pod 4 %.
 
Vzhledem na nečekané reakci finančních trhů na očekávané oznámení je něco ve vzduchu. Jak jsem zmínil hned na úvod, je třeba nebýt hluchý a slepý. Ideální čas k zajišťování se prostřednictvím drahých kovů. Více na toto téma v bude v pondělním komentáři.
  E-BOOK ZDARMA

 
Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).