Stříbrné mince pod 500 korun !

10. 7. 2017 :: Autor: Martin Kopáček

Cena stříbra klesla pod důležitý support, jak na to předem upozornila kolegyně Elena Lindišová ve svých článcích. Slabý dolar umocnil výsledek poklesu: Stříbrné mince jsou pod 500 korunami. Výsledek? Mincovny nestíhají pokrýt poptávku.

 

V článku z 8.6. kolegyně Lindišová upozornila na tlak, který je na burze znatelný na drahých kovech. Elena Lindišová je profesionální burzovní obchodnicí, specializující se na komodity a komoditní spready. Její predikce tak vycházejí z hluboké znalosti trhů a burzovních zákonitostí.

 

Dne 22.6. Elena opět upozornila na probíhající cenový tlak a předpověděla možnost průrazu ceny stříbra pod 16 dolarů, k čemuž minulý týden opravdu došlo. Graf ceny stříbra se dostal pod 16 dolarů a to opět odstartovalo další nákupní příkazy, umístěné pod tímto důležitým supportem. Objevily se první známky, že mincovny a rafinérie nebudou stíhat pokrýt poptávku po fyzickém stříbře.

 

Pro české investory umocnil zájem o nákupy stříbra také slabý dolar. Dolar, který se dostal pod hodnotu 23 korun, zlevnil nákupy. Stříbná mince Silver Eagle (nejlikvidnější stříbrná investiční mince světa) se tak v korunovém přepočtu dostala pod 500 korun za kus.

 

Opakovaně jsme varovali před situací, kdy mincovny a rafinérie nebudou stíhat pokrýt poptávku po levných stříbrných mincích a slitcích. Osobně jsem avízoval na mém Facebookovém profilu, že považuji cenu pod 500 korun za velmi zajímavou a sám osobně přikupuji do mého portfolia další stříbrné mince Maple Leaf. Investiční stříbro považuji za zajištění hodnoty mých financí proti inflačním vlivům.

 

Samozřejmě, že cena stříbra může ještě klesat. Ovšem za posledních několik let cena stříbra málokdy klesla pod 15 dolarů. Nyní se cena stříbra této úrovni blíží, když v pátek uzavřela cena stříbra na hodnotě 15,50 dolaru za troyskou unci. Proto využívám nízké ceny a rozšiřuji svoje portofolio drahých kovů a přikupuji levné stříbrné mince. Pokud by totiž cena stříbra klesla i pod 15 dolarů, může se opakovat scénář známý z minulých korekcí: cena sice bude formálně dole, ovšem stříbrné mince ani slitky nebudou dostupné.

 

 

E-BOOK ZDARMA

 

Mohlo by Vás zajímat:
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).