Stlačí dolar drahé kovy ještě níže?

22. 6. 2017 :: Autor: Elena Lindišová

Drahé kovy se konečně dostaly pod tlak, jak jsem předpokládala v několika posledních analýzách. Zatím nic nenaznačuje, že by tento tlak měl polevit. Proto předpokládám pokračování poklesu cen drahých kovů nebo v nejlepším případě pohyb do strany.

 

Klíčový je pro mě dolar. Dollar index momentálně testuje rezistenci na 97.5. Pokud ji prorazí, zlato pravděpodobně zamíří k $1200. Pokud by ale dolar selhal, mohl by index klesnout až na hodnotu 95 a zlato by si mohlo dát v poklesu pauzu. Případná růstová korekce je ale ohraničena hladinou $1300, kde se nachází silná oblast rezistence.

 

 

Stříbro je momentálně ještě slabší než zlato. Důležitý bude support na $16. Za současné situace se jeví pravděpodobnější spíše jeho proražení a další pokles.

 

Důležitou zprávu vysílá i poměr mezi zlatem a stříbrem, který provedl breakout předchozího trading range a pravděpodobně bude ještě pokračovat v růstu. To by byla pro drahé kovy opět negativní zpráva.

 

 

COT analýza se za poslední dva týdny výrazně nezměnila. Situace je proto nadála stejná, tak jak jsem popsala v mé předchozí analýze.

 

 

 

E-BOOK ZDARMA

 

Mohlo by Vás zajímat:
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).