Pod „500“: Tři králové

9. 10. 2017 :: Autor: Aleš Novotný

Ceny drahých kovů si užily zajímavou „houpačku“. Cena zlata se dostala až k 1260 $ za unci, aby zavírala v pátek o 15 dolarů výše. Graf ceny stříbra se podíval na 16.30 $ za unci, v pátek se stříbro obchodovalo o plných 50 centů výše.

 

Tři vítězové

 

V kategorii stříbrných mincí máme tedy tři mince: Maple Leaf je mince s největší likviditou a ryzostí. Stříbrný Klokan je ve stejné ryzosti, ale s nižší likviditou. Nejlevnější stříbrná mince Wiener Philharmoniker je nejméně likvidní a je vyráběna v nižší ryzosti.

 

Tyto mince jsou v kategorii „pod 500“, čili cena jedné mince se dostane pod pomyslnou laťku 500 korun.

 

V těsném závěsu jsou další

 

Ovšem pouze o pár korun nad hranicí 500 korun jsou zajímavější mince: Nejlikvidnější stříbrná mince světa Silver Eagle je suverénní světovou jedničkou v likviditě, nad metu 500 korun zasahuje cena nepatrně.

Stříbrná Britannia není rozhodně jedničkou v likviditě, ovšem skýtá možná zajímavý sběratelský potenciál do budoucna – vždyť ročník 2017 je první rokem, kdy se Británie odděluje od EU.

 

Cena není vše

 

Podle ceny se rozumný investor samozřejmě nerozhoduje. Důležitá je především likvidita, kde hraje prim stále americký Silver Eagle a Maple Leaf. Přesto cena „pod 500“ může být pro mnohé investory pomyslným startérem pro začátek investování do drahých kovů.

 

Připomínáme, že skladem jsou již i desetiuncové stříbrné slitky, u nichž po amerických hurikánech dosud nebylo zásobování zcela plynulé.7

 

E-BOOK ZDARMA

 

 

Mohlo by Vás zajímat:
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).