Objem těžby stříbra klesá. Výborně.

23. 11. 2017 :: Autor: Jiří Jánský

 

Jak vidíte z grafu, objem vytěženého stříbra dosáhl svého maxima v roce 2015. Loni klesl a letošní předpoklady těžby jsou ještě nižší než loňský objem. Předkládám graf z dílny jednoho z analytiků dlouhodobě pokrývajícímu stříbro (pamatuje jeho články a komentáře z doby, kdy stříbro bylo pod 10 dolary za unci):
 


 
Objem těžby stříbra pokračuje v poklesu. Něco takového (za situace, kdy jde část produkce stříbra do průmyslu) se nemůže v dlouhodobém horizontu neprojevit v ceně kovu.
 
Tím spíše se takováto cenová anomálie hodí k budování dlouhodobých pozic. Nakupovat se má před růstem, ne až cena aktiva vyroste o desítky procenta už vůbec ne za situace, když všichni šílí, stylem „kdo nemá je blbec“.
 
Protože vy jste rozumně uvažující investoři, jistě využíváte příznivých cen a postupně kumulujete svoje aktiva.
 
Mimochodem, je to týden, co jsme psali rozšíření naší nabídky. Zájem byl velký, 1/4oz byla dokonce vyprodána a již je na cestě z Kanady další dodávka.

 

 

Kompletní přehled sortimentu zlata a stříbra je vám k dispozici zde.

 

E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).