Jedenáctý nákup letošního roku

26. 10. 2017 :: Autor: Jiří Jánský

Opět se přiblížil den tzv. Velkého nákupu. Opět se blíží den, kdy na vašich Stříbrných účtech přibudou opět drahé kovy. Jak víte, na Stříbrném účtu vám může podle vaší volby přibývat jak stříbro, tak i zlato. Ve čtvrtek nakupujeme!

 

Investiční tajemství, které funguje

Před měsícem jsme zažili pokles ceny zlata a stříbra na roční dno. Zlato bylo u 1200 $ za unci, stříbro hluboko pod 16 $ za unci. Takový příjemný výprodej 🙂 Od té doby drahé kovy zase povyskočily, zlato otestovalo 1300 $ a stříbro se dostalo nad 17 $

Jak se bránit těmto pohybům? Je to vlastně velmi jednoduché: Tajemství spočívá v pravidelných nákupech, ať už si cena dělá co chce. Někdy nakoupíme levněji, jindy dráž. Ovšem za řadu měsíčních nákupů se rozdíly vyrovnají, ceny se takzvaně zprůměrují. Zkušení investoři vědí, že základem úspěchu je trpělivost.

Proč vlastně pravidelně kupovat drahé kovy

Už to určitě dobře víte, ale zopakujeme si základní fakta: Cena peněz klesá. Inflace znehodnocuje hodnotu úspor. Kdysi byl plat 10.000 korun paráda. Dnes je to minimální mzda. Kolik myslíte, že zůstane z vašich úspor poté, co je bude „ukousávat“ inflace třeba 30 roků? Tady máte kalkulačku, zamyslete se nad tímto faktem …

Zlato a stříbro jsou jediná platidla, která „přežila“ všechny změny. Fungují už 5.000 let. Žádné jiné platidlo takto dlouho nevydrželo 🙂 Papírové peníze, částečné rezervy, digitální peníze …. vše má svoje „mouchy“. Zlato a stříbro nemůže nikdo natisknout, devalvovat ani pohřbít „v síti jedniček a nul“.

Drahé kovy lze snadno přenášet a lze je směnit vždy a všude. Dům ani zemědělskou půdu nikam nepřestěhujeme. Chatu nebo byt můžeme prodávat třeba půl roku. Naopak zlato a stříbro můžeme prodat kdykoliv a kdekoliv na světě.

Stáří nepočká. Mít v důchodu i něco trvalého, než iluzi státní penze, je rozumné. Nikdo neví, jak to vůbec s důchody bude. Je rozumnější spoléhat na sebe, než na měnící se vlády a nestálé názory politiků.

Jak na to?

Velký nákup děláme vždy v první pracovní den v měsíci, kdy je v US otevřena burza.

Vám stačí založit si Stříbrný účet a vybrat si produkt, do kterého chcete spořit. Kolik si měsíčně na Stříbrný účet uložíte, za to nakoupíme drahé kovy. Pravidelné nákupy průměrují ceny.

Vedení účtu, úložky, realizace nákupu a skladování kovu – vše je zdarma. Neplatíte žádné poplatky ani provize, nesjednáváte si žádnou „cílovou částku“. Neživíte armádu kravatových prodejců, kteří vám bouchají na dveře.

Další „Velký nákup“ bude už za pár dnů. Jestli ještě nemáte Stříbrný účet, neváhejte a rychle si jej založte – je to otázka pár minut. První stříbrné nebo zlaté mince mohou na vašem Stříbrném účtu přibýt už za pár dnů.

E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).