Hlášení US mincovny: Za měsíc 1.000.000 stříbrných mincí

30. 10. 2017 :: Autor: Jan Hájek

Pokles ceny zlata o 0,5% a stříbra o 0,9% povzbudil nákupní apetit investorů. Vidíme velké objemy prodejů stříbrných mincí i stříbrných slitků. Tomu odpovídá také zpráva US mincovny, která tento měsíc prodala přes 1.000.000 stříbrných mincí Silver Eagle.

 

Stříbro a zlata jede

 

Americký dolar si polepšil krátce poté, co investorská veřejnost získala zprávu o předpokládaném zvyšování úrokových sazeb. Hlavní burzovní indexy zareagovaly poklesem, který nabraly zpět až  v pátek.

 

Drahé kovy ovšem reagovaly poklesem ceny – a okamžitě narostla poptávka. Jakmile cena zlata klesla pod 1300 dolarů za unci a cena stříbra pod 17 dolarů, došlo k nárůstu objednávek.

 

Velký zájem je především o stříbrné mince Maple Leaf a Silver Eagle. Mince Silver Eagle byla ostatně v hledáčku investorů celosvětově – americká mincovna ohlásila rekordní měsíční prodej.

 

1.000.000 mincí za měsíc

 

Silver Eagle těží z postavení dominantní mince na trhu. Je nejlikvidnější, proto Silver Eagle prodává US mincovna s patřičnou cenovou přirážkou. A přesto poptávka po „světové stříbrné jedničce“ neklesá.

 

Americká mincovna ohlásila tento týden rekordní prodej. Stříbrných mincí Silver Eagle se meziměsíčně prodalo přes 1.000.000 kusů. Meziročně se těchto stříbrných mincí prodalo dokonce už přes 16.000.000 kusů.

 

Stříbrné slitky jdou do světa

 

Ve velkém se v uplynulém týdnu prodávaly také destiuncové stříbrné slitky. Největší zájem jsme zaznamenali tradičně u slitků Sunshine Mint. Tyto stříbrné slitky si získaly velkou popularitu a zdárně konkurují stříbrným slitkům od kanadské mincovny.

 

Nákup na stříbrných účtech

 

V tomto týdnu realizujeme jedenáctý nákup na Stříbrných účtech. Je před námi ještě poslední letošní nákup – prosincový – a pak budeme vaše letošní stříbro a zlato odesílat na vaše adresy.

 

Dopředu tedy prosíme o kontrolu vašich stříbrných účtů a pokud se změnila dodací adresa, pak i o její úpravu ve vašem profilu Stříbrného účtu.

 

E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).