Cena stříbra je nejníže za 60 dnů! Kupci nastoupili

4. 5. 2017 :: Autor: Martin Kopáček

Cena zlata klesla pod psychologickou hranici 1250 dolarů, graf stříbra je pod 17 dolary za unci. To je tradiční chvíle, kdy se na trhu objeví velké objednávky. Je tomu stejně i nyní. Velké objemy vidíme u stříbrných mincí Maple Leaf, kde jsme posílili dodávky. Velký zájem rovněž o stříbrné mince Kangaroo.

 

Graf ceny zlata se dostal na úroveň 1248 dolarů za unci. To je pod psychologickou hranicí 1250 dolarů, kdy se na trh vrací konkrétní skupina investorů – lovci ceny. Ti nastupují zpravidla ve chvíli, kdy ceny zlata klesnou pod úroveň 1250,1220 a 1150 dolarů. Protože cena zlata se delší dobu drží nad hranicí 1200 dolarů, jsou právě úrovně 1250 a 1220 velmi sledované.

 

Mezi nejčastěji nakupované zlaté mince patří nyní zlatá mince Gold Eagle v provedení 1 unce a také ¼ unce.

Zlaté slitky jsou nakupovány zejména v 5g provedení.

 

Cena stříbra se dostala pod 17 dolarů, když se včera pohybovala u hranice 16.50 dolaru za unci. Investoři nakupují velmi blízko hranic 17 a 15 dolarů. Aktuální cena, čili hranice 16,50 dolaru za unci, je nejnižší cenou stříbra za posledních 60 dnů – za tuto cenu investoři naposledy v uplynulých 60ti dnech nakupovali v polovině března. Od té doby graf ceny stříbra rostl až k 18.60 dolarům za unci.

 

Není divu, že pokles ceny stříbra aktivoval velké nákupní objednávky investorů. Velké nákupní objemy jsou – podle očekávání – u stříbrných mincí Maple Leaf. Velký zájem je nyní překvapivě o stříbrné mince Kangaroo, kde kupující zjevně láká velmi příznivá cena.

 

E-BOOK ZDARMA

 

Mohlo by Vás zajímat:

  Evropská past: Náklady na budoucnost
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).