Zlato o 250 dolarů sem a tam?

12. 3. 2018 :: Autor: Jiří Jánský

Něco nepředstavitelného. Dovedete si představit ty titulky? Byl by to hlavní bod všech zpravodajských relací. Přitom volatilita Bitcoinu je podobná a ve zprávách ticho po pěšině (kromě finančních serverů, kde je to jedna z řady zpráv).
 
Zde vidíte graf ceny Bitcoinu za poslední měsíc:
 

 
Je tam růst z necelých 10 tisíc dolarů na úroveň 11.700, poté pokles pod 9.500, následně růst zpět nad 11.500 a poté opět pokles až k 8.500 (v pátek 9. 3.). V neděli večer, když píši tento článek, je cena 9.500. Japonská agentura pro finanční služby nařídila na měsíc zastavit operace dvou menších burz, které nedostatečně chránily své zákazníky.
 
U zlatě jsem psal, ale nepamatuji asi, že by se něco podobného stalo třeba u akcií. To je jako kdyby hodnota DJIA skákala sem a tam o 5.000 bodů. Dovedete si představit ty titulky? Byl by to hlavní bod všech zpravodajských relací.
 
Proti Bitcoinu jsou akcie prakticky bezrizikové. To nemluvím o drahých kovech, u kterých je volatilita ceny ještě mnohem menší. I tuto volatilitu lze dále snížit, stačí investovat postupně.
 
 Ideálním nástrojem pro toto řešení je Stříbrný účet. Nakupuje se na něj automaticky první obchodní den v měsíci nehledě na aktuální cenu. Díky průměrování nákladů tak pomáhá snížit volatilitu a zároveň zvýšit efektivitu celé investice.
 
Každému ale co jeho jest. Zvažte proto vaše další kroky, jak nakládat s vašimi volnými finančními prostředky.
 
E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).