Zlato na rozcestí

3. 8. 2017 :: Autor: Elena Lindišová

Z pohledu na dlouhodobý graf je jasné, že se na zlatě schyluje k velkému pohybu. Volatilita se snižuje, trh svým chováním začíná připomínat napnutou pružinu. Otázkou je, jaký bude směr tohoto pohybu.

 

 

COT analýza je spíše neutrální, takže tady se odpovědi nedočkáme.

 

Dalším důležitým ukazatelem sentimentu je objem peněz, které proudí do GLD, což je ETF držící obrovský objem zlata. A zde si můžeme všimnout zajímavé věci. Investoři naopak stahují své peníze z tohoto fondu, čehož si můžeme všimnout na následujícím grafu:

 

 

Tento stav koresponduje s přehnaným pesimismem a obvykle značí střednědobé cenové dno.

 

Krátkodobě však cena zlata vzrostla možná až příliš rychle a pravděpodobně si dá přestávku. Významné růstové pohyby zpravidla nezačínaly při takové úrovni překoupenosti.

 

 

Příznivější je situace na stříbře. Oproti zlatu zde COT jasně naznačuje skvělé vyhlídky pro další růst.

 

 

Je ale nutné brát v úvahu silnou rezistenci v oblasti $17, kde se stříbro může krátkodobě zastavit.

 

 

Z důvodů, které jsem popisovala v minulém Spreadovém reportu očekávám, že v následujících měsících se bude dařit především průmyslovým kovům. Proto si myslím, že z hlediska nákupu je teď nejzajímavější platina nebo stříbro, které se výrazně uplatňují také jako průmyslové kovy.

 

 

E-BOOK ZDARMA

 

 

Mohlo by Vás zajímat:
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).