Zlato na dvanáctiměsíčních maximech a šampusy nikde

25. 1. 2018 :: Autor: Jiří Jánský

Je to dobře nebo špatně? Je to dobře. Během prvních dní tohoto týdne se cena zlata dostala se na dvanáctiměsíční maxima. Žádné „oslavné“ články se nikde neobjevily, a to ani v médiích zaměřených na drahé kovy.  Je to dobře. Kdyby se ihned vyrojily oslavné články, zpozorněl bych.
 
Jejich nepřítomnost znamená, že tato skutečnost není téma, které je nutno zdůrazňovat. Cena zlata (a potažmo i stříbra) tak není ovlivňována davovou psychózou. Davová psychóza je dobrá pro krátkodobý trading, ne pro dlouhodobé investování, zvláště do mincí a slitků drahých kovů.
 
Samozřejmě tomu napomáhá klesající dolar.
 
V takovémto případě je dobré používat nástroj na pravidelné spoření do fyzických drahých kovů. To vám pomůže budovat si dlouhodobý stabilní majetek, něco,na co se budete v případě problémů moci spolehnout.
 
E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).