Zlato dojelo na 1300$, stříbro těsně pod 17$

21. 8. 2017 :: Autor: Aleš Novotný

A máme to tady! Přesně podle predikce kolegyně Eleny Lindišové nám zlato otestovalo hranici 1300$, aby v pátek zkorigovalo dolů. Stříbro nám vyjelo až nad 17.30 $ za unci, a v pátek zavíralo pod 17 dolary. Zde na grafu z kitco.com vidíme, jak stříbro reagovalo od pondělí do pátku.

 

Zelený jest pátek…

 

Drahé kovy citlivě reagovaly na fundamenty. Severní Korea versus USA, USA versus odkaz jižanského generála Leea …. jo, děje se toho hodně. A do toho se nám splašily dodávky. Znáte to: „Dodávka vjela do lidí na chodníku.“ Politici jsou „šokováni a zděšeni“, pak „vyjádří soustrast“ a nakonec se nám vždy „semknou“ atd..

 

Ne, neberme to na lehkou váhu. Svět nám trošku začíná bláznit, nemyslíte?

 

Rizika a drahé kovy

Ceny drahých kovů věrně odrážejí obavy z budoucnosti. Růst ceny zlata z hodnoty 1150 až zpět k 1300 dolarům. Stříbro od 15 dolarů nad 17 dolarů.

Když se podíváme na finanční trhy, vidíme poklesy – jde o vybírání zisků, nebo jde o sezonní korekci? Nebo o reakci finančních trhů na aktuální politickou situaci a útoky teroristů?

 

Index „strachu„, VIX, nám za poslední dny udělal opět střednědobá maxima.  Zde na grafu z stockcharts.com:

 

To znamená, že investoři vidí na trhu rizika a zajišťují se. Odpovídá tomu i výše uvedený růst ceny drahých kovů.

 

Cenová výhoda

 

Ovšem stále lze najít pozitivní fakta na trhu drahých kovů. I přes uvedený růst je zajímavý mezitýdenní vývoj cen zlata a stříbra. Srovnáme-li ceny, vidíme, že cena stříbra mezitýdenně poklesla o – 0,94%, čili stále můžeme nakupoval za dobrou cenu. Samozřejmě nám to trošku kazí posilující dolar, nicméně stále jsme velmi blízko ceně 500 korun za jednu stříbrnou minci.

 

Cena zlata mezitýdenně poklesla o -0,35%, protože zlato je stále vůči stříbru více překoupené a proto i dražší. I tak lze získat zlaté slitky za velmi příznivé ceny.

 

Průměrování ceny

 

Blíží se také náš pravidelný nákup na Stříbrné účty. Zde využíváme oscilace cen drahých kovů v náš prospěch: když jsou kovy levné, nakupujeme větší objem. Když jsou drahé, nakupujeme menší objem. Stále nakupujeme za konstantní částku, čímž na konci roku dojde k průměrování ročních cenových výkyvů.

 

Stříbrný účet vnímáme jako dlouhodobé investování, s pravidelným přikupováním. Je to jednoduchá alternativa, jak oscilaci cen naklonit v náš prospěch.

 

E-BOOK ZDARMA

 

 

Mohlo by Vás zajímat:
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).