Zlato a stříbro roste: Poznejte důvody na živé akci!

27. 3. 2017 :: Autor: Jiří Jánský

Zlato a stříbro zakončily týden opět výše. Graf ceny zlata zakončil týdenní seanci u 1240 dolarů za unci, investiční stříbro narostlo na 17.75 dolarů za unci. Zatímco akciové trhy klesly, ceny drahých kovů rostly. Potvrdilo se to, na co jsme upozorňovali v minulých článcích : investoři přelévají svoje zisky z akciových trhů do drahých kovů.

 

Kolegyně Elena Lindišová v minulém článku upozornila, že je velká pravděpodobnost růstu cen zlata.  Uplynulý týden dal jejím predikcím plně za pravdu. U stříbra se rovněž potvrdila její predikce, že pokud poroste cena zlata, sveze se také na růstové vlně i cena stříbra.

 

Důležitou roli sehrál pokles akciového trhu v minulém týdnu:

Korekce SPX dne 21.3.2017, zdroj: stockcharts.com

 

Investoři vybírali zisky a nakupovali drahé kovy. Cena zlata za týden vzrostla o 1,15 %, zatímco cena stříbra během minulého týdne posílila dokonce o dalších  2,13 %. Opakuje se další růstový týden na drahých kovech.

 

V pátek jsme zaznamenali výběr 57.124 trojských uncí zlata z burzovního fondu GLD. To znamená, že velký investor dává přednost investičnímu zlatu před akciemi fondu …

 

Meziměsíčně americká mincovna prodala 19.000 uncí zlatých orlů a 7.000 zlatých buvolů. Ještě lepší čísla jsou z prodeje stříbrných mincí, kde americká mincovna meziměsíčně reportuje prodeje 1.295.000 investičních stříbrných mincí Silver Eagle.

 

Komoditní trhy mají velmi zajímavý průběh. O vývoji drahých kovů píše Elena Lindišová ve svých článcích, nebo Václav Pech na serveru finakademie.cz.

 

K poznání zákonitostí komoditního trhu, včetně trhů drahých kovů, vás zveme na živou akci, která se bude konat v sobotu 8.4.2017 v Brně. Pozvánka s podrobnostmi je zde.
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).