Zápis z Fedu + prohlášení J. Rusnoka

23. 5. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Jsou to tři týdny, co jsem se věnoval výsledkům zasedání Fedu na základě prohlášení vedení. Včera Fed zveřejnil detailní zápis z jednání. Co z něj vyplývá?
 
Není překvapivé, že Fed bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Jako nejpravděpodobnější pro další zvýšení o čtvrt procentního bodu se jeví červnové zasedání. Důležité ale je, že to nebude se zvyšování sazeb přehánět, že dovolí inflaci, aby se dostala nad cílovou úroveň dvou procent. Nebude to vnímat jako negativní signál, naopak to uvítá. Je pravděpodobné, že 3% inflace nebude proti vůli. Zásah by následoval, až kdyby se inflace rozjížděla ještě více, nebo se nad 2 % udržovala příliš dlouho.
 
Tahounem inflace by mohla být rostoucí cena ropy, svůj vliv by mohla mít i případná obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou.
Je jisté, že vedení Fedu bude velmi pečlivě volit slova v prohlášení publikovaném ihned po skončení zasedání.
 
U nás je možný opačná scénář. Guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že kdyby koruna neposilovala tak rychle, jak vedení ČNB očekávalo, mohla by banka zvyšovat úrokové sazby rychleji, než byla zatím prezentováno. Takovýmto krokem by ČNB podpořila kurz koruny.
 
Toto vše svědčí tomu, abyste ve svém portfoliu našli místo i pro drahé kovy. Nezapomínejte, že u nich nemá cenu trefovat přesné dno ceny – pokud ho trefíte, je to náhoda. Proto se vyplácí pravidelné investování – nesnažíte se trefovat do vývoje cen. Přesně toto je spolu s nulovými poplatky a nákup a skladování hlavní výhoda Stříbrného účtu. Proto neváhejte a využívejte ho k vaší plné spokojenosti. Další nákup se blíží.
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).