Včerejší Fed – úroky beze změny

3. 5. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

 

V souladu s většinovým očekáváním Fed včera nepřistoupil ke zvýšení úrokových sazeb. Podle vývoje sazeb na trhu byla pravděpodobnost ponechání sazeb beze změny na 66 %.
 
Hlavní body ze zprávy:

  • * Hlasování bylo jednomyslné
  • * Inflace se blíží 2% cílové hranici a podle slova „symmetric“ použitého dvakrát v prohlášení Fedu, ji Fed pravděpodobně nechá vystoupal i nad tuto hranici, aby průměr byl ona 2 procenta.
  • * Výhled růstu ekonomiky mírně snížen, v porovnání s minulým zasedáním byla vyhozena věta ohledně posilování ekonomiky

 
Trhy i nadále očekávají zvýšení sazeb ještě letos (alespoň 2x). Investoři do drahých kovů „zachovali chladnou hlavu“ a k žádným dramatickým pohybům cen zlata ani stříbra nedošlo. Něco takového je ideální období pro navyšování pozice v drahých kovech. proto neváhejte a využívejte k nákupu přiznichá cen zlata i stříbra, kde se ceny jedouncových stříbrných investičních mincí drží hluboko pod úrovní 500 korun.

 

Pro anglicky zdatné zájemce přikládáme včerejší prohlášení Fedu spolu se změnami proti minulosti.
 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).