Tento týden bude zajímavý

10. 6. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Hlavníni událostmi na finančních trzích bude zasedání Fedu v úterý a středu a Evropcké centrální banky ve čtrvtek. Ve středu vedení Fedu oznámí rozhodnutí o výši úrokových sazeb. Na finančních trzích nepanuje shoda o výsledku středečního zasedání, i když panuje shoda o pokračování zvyšování úrokových sazeb v několikaletém horizontu.
 
Den před oznámení rozhodnutí dojde ke zveřejnění Producer Price Index. To může být klíčový faktor pro středeční rozhodnutí. Proto bude velmi sledovaným faktorem, může vést ke zvýšené volatility. Na konci týdne budou zveřejněny další data – průmyslová produkce (čtvrtek) a spotřebitelský sentiment (pátek).
 
Den po zasedání Fedu bude zasedat vedení ECB.
 
Zajímavé bude sledovat i akciové trhy, vždyť velké množství akcií je na ročních nebo dokonce historických maximech.
 
Zvýšení volatility na finančních trzích je přesně ta situace, kdy drahé kovy slouží jako nástroj v době, kdy je vhodné budovat pojistku. Proto se vyplácí pravidelné investování – nesnažíte se trefovat do vývoje cen. Přesně toto je spolu s nulovými poplatky a nákup a skladování hlavní výhoda Stříbrného účtu.

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).