Stříbro roste k 17 dolarů. Zlato u 1250

29. 6. 2017 :: Autor: Aleš Novotný

Drahé kovy zatím procházejí fází, kdy je pokles obratem skupován. Poklesy ceny stříbra zůstaly vždy nad hranicí 16 dolarů – stříbro se po poklesech opět vrací těsně k 17 dolarům za unci. Cena zlata rovněž vyrazila vzhůru a drží se u 1250 dolarů za unci.

 

Investoři reagují na cenové pohyby skupováním za příznivé ceny. Drahé kovy jsou tak investorskou poptávkou opět znovu katapultovány vzhůru. Dokud se neobjeví fundament, který by „přebil“ nákupní poptávku, budou aktuální cenové úrovně vzdorovat prodejním tlakům.

 

Rafinéři drahých kovů nestihli zareagovat na poptávku, takže zásobování není plynulé. V minulých dnech opakovaně došly zásoby stříbrných mincí Maple Leaf a také stříbrných desetiuncových slitků Canadian Royal Mint. Sklad doplňujeme z dodávek do našich dceřinných společností mimo ČR, takže zatím stíháme poptávce českých investorů vyhovět.

Místo vyprodaných desetiuncových slitků Canadian Royal Mint jsme posíli dodávky stříbrných slitků Sunshine Mint, kde jsme vyjednali dokonce nižší cenu.

 

Pokud by došlo k dalšímu poklesu, je možné, že se bude opakovat situace z roku 2013. Tehdy byly sice ceny drahých kovů na burzách nízké, ovšem mincovny nestíhaly pokrývat poptávku. Tím pádem sice formálně byly stříbné mince levné – ale reálně nebyly k sehnání. Kanadská i US mincovny tehdy zavedly přídělové zásobování, kde se samozřejmě „malí“ investoři dostali až na konec pomyslné fronty.

 

Spoléhat na propady trhů není tedy tak jednoduché, jak by se laikům zdálo. Stříbrné mince a stříbrné slitky nyní, podle informací zasvěcených zdrojů, skupuje hlavně Asie. Ceny jsou nízké a tak se velcí investoři zásobují za velmi příznivé ceny.

 

E-BOOK ZDARMA

 

Mohlo by Vás zajímat:
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).