Stříbro před dvojitou bariérou

25. 5. 2017 :: Autor: Elena Lindišová

Drahé kovy mají za sebou téměř dva růstové týdny. Opět se potvrdilo moje očekávání z předchozí analýzy, že po poklesu může nastat krátká růstová korekce. Pojďme se podívat na situaci podrobněji.

 

Stříbro opět potvrdilo silný support na 16 dolarech, od kterého se odrazilo a následně prorazilo 17 dolarů. Momentálně se blíží k dvojnásobné rezistenci na 18 dolarech, která bude pravděpodobně tvrdším oříškem. Za prvé tu máme rostoucí trendline, která již jednou byla směrem dolů proražena, a proto není vyloučeno její retestování ze spodní strany. Za druhé zde máme klesající přímku začínající téměř před rokem.

 

Co se týče zlata, tak tam si myslím, že cena narazila na silnou bariéru už teď. Pokud trh nebude dostatečně silný na průraz 1260 dolarů, na grafu uvidíme pattern hlava a ramena naznačený na obrázku vpravo. Druhým potvrzujícím signálem slabého trhu bude proražení supportu na rostoucí přímce, které se říká neckline.

 

 

Když se podíváme na zlato a stříbro s větším nadhledem, tzn. na větší časové období například 5 let, můžeme si všimnout postupného zužování cenového rozsahu. Brzy se pravděpodobně dočkáme proražení směrem nahoru nebo dolů a to by nám mohlo pomoci určit s lepší přesností i budoucí vývoj.

 

 

Při analýze by nám mohl pomoci také COT report. Zde se ale přiznám, že nedokážu jednoznačně stanovit vyhrocenost na určitou stranu. Pozice obou skupin účastníků trhu totiž prozrazují něco jiného. U zlata i stříbřa je skupina velkých spekulantů spíše neutrální. COT index už sice poměrně výrazně klesl, ale stále ještě nemůžeme konstatovat jasný náznak růstu. Naopak skupina zajišťovatelů spíše naznačuje budoucí pokles ceny zlata i stříbra.

 

 

Určitě se tedy ptáte, který scénář má v nejbližší době vyšší pravděpodobnost. Já osobně si myslím, že výraznější růst na drahých kovech zatím pokračovat nebude. U stříbra se ještě možná dočkáme otestování zmiňovaných 18 dolarů. Zlato ale zatím naznačuje, že přes 1260 dolarů neprorazí. Krátkodobě tedy spíše očekávám pokles.

 

Jak je už ale u drahých kovů známo, situace se může ze dne na den změnit. Krátkodobé určování trendů je skutečně velmi obtížné. Dlouhodobě ale stále očekávám spíše rostoucí trend jak jsem už nejednou psala. A věřím, že COT nás na to opět dopředu upozorní.

 

E-BOOK ZDARMA

 

Mohlo by Vás zajímat:
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).