Stříbro: + 2,85% za týden. Blíží se nákup na Stříbrné účty!

29. 5. 2017 :: Autor: Jan Hájek

Jak jsme očekávali, cena investičního stříbra rostla i minulý týden. Během týdne se graf stříbra vyšplhal až na hodnotu 17,31 $ za unci. To reprezentuje téměř tříprocentní růst během pěti obchodních dnů. Meziročně stříbro přidalo zisk 9%. A nákup na vaše Stříbrné účty se blíží !

 

Americká mincovna reportovala údaje o prodejích svých zlatých a stříbrných mincí. Meziměsíčně US mincovna prodala 14.000 uncí zlatých mincí Gold Eagle a 2.155.000 stříbrných mincí Silver Eagle.

 

Tento týden v prodejích mincí poprvé zvítězila stříbrná mince Wiener Philharmoniker, ovšem velmi těsně následovaná dosavadní „jedničkou“ – kanadskou stříbrnou mincí Maple Leaf.

 

Stříbrné slitky spolehlivě ovládla kanadská produkce. Desetiuncové stříbrné slitky Canadian Royal Mint byly dvakrát vyprodány. Během týdne ovšem dorazily větší dodávky, takže jsme skladovou dostupnost zvládali bez větších výpadků.

 

Short pozice skupiny burzovních obchodníků, které nazýváme Commercials, vzrostly o 6.650 kontraktů, čili o 33,3 milionu uncí stříbra.  U čtyř největších burzovních hráčů se zvýšily jejich short pozice na 3.700 kontraktů. Je možné, že se dočkáme korekce ceny stříbra? Napoví článek Eleny Lindišové z minulého čtvrtka.

 

Kolísání cen zlata a stříbra vyhladíme pravidelnými nákupy, kdy výsledná cena je průměrem všech cen jednotlivých nákupů. Blíží se již šestý letošní nákup na Stříbrné účty. Nákup stříbra nebo zlata (podle vašeho zadání při založení Stříbrného účtu) provedeme opět v první pracovní den měsíce června, kdy bude otevřena US burza.

 

Nakupování drahých kovů na Stříbrný účet je oblíbeným způsobem, jak ukládat prostředky do trvalých hodnot.

 

 

E-BOOK ZDARMA

 

Mohlo by Vás zajímat:
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).