Stříbrné mince opět pod 500 korunami !

7. 8. 2017 :: Autor: Jan Hájek

Po delší době se cena zlata a stříbra nejen zastavila, ale předvedla i korekci směrem dolů. Páteční cena zlata skončila těsně pod 1260 a stříbro jen o 23 centů nad 16 dolary za unci. Slabý dolar stlačil cenu nákupů opět pod 500 korun za minci. Není divu, že páteční objem objednávek stříbra se rázem ztrojnásobil.

 

V minulém článku Elena Lindišová ukázala, že stříbro je aktuálně výhodnější investicí než zlato. Když se cena dostane na dohled 16ti dolarům, začíná skupování stříbrných mincí a cihel. Slabý dolar dostal mince Silver Eagle pod 500 korun – a na to řada investorů čekala. Typická objednávka je 2 tuby, čili 2×25 stříbrných mincí Silver Eagle.

 

  Páteční objednávky vede jednoznačně stříbrná investiční mince Maple Leaf. Cena stříbrné mince je totiž 484 korun za 1 minci. Při nákupu 500 kusů byla v pátek cena dokonce 472 korun za kus – a tak přistála řada velkých objednávek, kde investoři nakupovali po „bednách“.

 

Páteční pokles cen dostal v mezitýdenním pohledu cenu stříbra níže o celá 3% – a to je vítaná nákupní sleva! Meziměsíčně cena stříbra poklesla téměř o 3,5 %, což opět přilákalo na trh řadu kupců. Páteční trojnásobné prodeje stříbrných mincí a slitků jsou toho důkazem.

 

  Příznivý vývoj cen drahých kovů a slabost dolaru dala opět příležitost, jak z investování do drahých kovů vytěžit maximální výhody. Levné stříbro vnímá jako zajímavou investiční příležitost velká část tuzemských, ale i evropských investorů.

 

 

E-BOOK ZDARMA

 

 

Mohlo by Vás zajímat:
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).