Stříbrná brownfields

1. 2. 2018 :: Autor: Jiří Jánský

Asi jste slyšeli pojem „brownflled“. Jde o oblasti, kde se nachází již nepoužívané budovy, továrny, sklady apod. Nyní se tyto prostory se po nezbytné rekultivaci začínají využívat pro stavbu nových budov apod.
 
Co je myšleno titulkem? Z důvodu poklesu výtěžnosti stříbra z jedné tuny vytěžené rudy hledají firmy další zdroje. Některé z firnem se obrací k již uzavřeným dolům (některé jsou uzavřeny již desítky let, třeba od období před 2. světovou válkou).
 
Dělají tam nové průzkumy hledají, zda by se tam nevyplatilo obnovení těžby. Co to znamená? Že nabídka stříbra na trhu má problémy pokrýt poptávku, respektive náklady na těžbu stoupají.
 
To, co se může zdát problém pro těžaře je zajímavým faktorem pro vývoj ceny stříbra. Signalizuje to, že nabídka stříbra při dnešních cenách nestíhá uspokojovat poptávku.
 
Něž hledat rizikové akcie firem zabývajících se úvahami o obnovení těžby v již uzavřených dolech, raději se zajistím nákupem investičního stříbra.
 
 
Zvažte proto vaše další kroky, jak nakládat s vašimi volnými finančními prostředky.,

E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).