Šéfové centrálních bank se obměňuji, jen Japonec zůstává

19. 2. 2018 :: Autor: Jan Hájek

Co mám na mysli? Před pár týdny převzal žezlo Fedu jeho nový předseda. Letos se dozvíme jméno nového šéfa ECB, který na podzim příštího roku převezme po osmi letech otěže od M. Draghiho. Do téže doby se obmění další ze sedmi klíčových pozic se vedení ECB. Jako první přijde letos v červnu na řadu pozice Viceprezidenta. Další pozice přijde na řadu v lednu 2019. Zde bude zajímavé sledovat i národnost nově jmenovaných členů vedení, kdo koho nahradí apod.
 
V polovině příštího roku končí období i šéfovu BoE a je v zájmu Velké Británie, aby jméno jeho nástupce bylo známě relativně brzy, určitě během letošního roku. Vždyť to bude on, kdo povede BoE érou těsně po Brexitu.
 
Jenom šéf BoJ H. Kuroda zůstane ve vedení centrální banky i na další období. Jeho páteční nominace na další období byla očekávána. Pravděpodobně se tak od Japonska dočkáme pokračování stávající měnové politiky i v nejbližších letech. H. Kuroda je zastáncem uvolňování měnové politiky (QE) ve svaze stimulovat ekonomický růst a zvýšit míru inflace. Japonsko tak s velkou pravděpodobností bude pokračovat v nákupech vládních obligací a stlačování úrokových sazeb k nule.
 
Vedení klíčových centrálních bank se tak během necelých dvou výrazně obmění. Jak se budou chovat nástupci stávajícího vedení těžko předvídat.
 
je dobré budovat si pozici v drahých kovech, ještě lepší je budovat si ji postupně. Ideálním nástrojem pro toto řešení je Stříbrný účet. Nakupuje se na něj automaticky první obchodní den v měsíci u našich dodavatelů.

 

 

E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).