Poměr ceny zlata a stříbra

15. 3. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Poměr ceny zlata a stříbra patří mezi investory do drahých kovů mezi sledované ukazatele. Jak si tento ukazatel vede? Včera osciloval kolem 80. To je hodně. Dvanáctiměsíční maximum je podle serveru goldprice.org 81,48, pětileté 87,78 a desetileté a i dvacetileté pak 88,86. Dvacetiletý graf (tedy zasahující i do minulého tisíciletí) graf vidíte zde:
 

 

Nejvyšší hodnota je z počátku roku 2016, kdy během ledna a února došlo v velkému propadu na akciových trzích. Druhá nejvyšší hodnota je z roku 2009, tedy z doby vrcholící bankovní krize. Nyní ničeho takového svědky naštěstí nejsme, akciové trhy klidně (možná až moc klidně) rostou, bankovní krize také dnes není na programu dne. Zato bankovní produkty nenesou prakticky žádné úroky.
 
Znamená to, že stříbro podle tohoto ukazatele má větší růstový potenciál nežli zlato. Pokud se chcete zajistit proti pohybům tohoto ukazatele, je dobré investovat do obou kovů. Ideálně k tomu využít Stříbrný účet, který nabízí kromě možnosti pravidelného spoření do stříbra i čtyři možnosti pravidelného spoření do zlata.

 

E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).