Obchodní válka může být přínosem pro drahé kovy

5. 4. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Včera se výrazně přiostřila obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou. Spojené státy a Čína si recipročně uvalují cla 25 % na dovoz vybraných druhů zboží. Spojené státy vybraly 1.300 položek, Čína o něco více než stovku. Celkový obrat vybraných druhů zboží se oběma směry odhaduje na úrovni 50 miliard dolarů. Velké americké společnosti vyzvaly prezidenta, aby cla neuvaloval, že to poškodí i je. Logicky, když v Číně své zboží vyrábí.
 
Proč o tom píšu? Protože něco takového zvyšuje nejistotu v globální ekonomice a potažmo i na finančních trzích. Čím větší nejistota, tím více lidé hledají nějaký záchytný bod. Něco, co jim mohou nabídnout drahé kovy.
 
Přitom lze aktuálně řadu jednouncových stříbrných investičních mincí nakupit za cenu kolem 450 korun, některé dokonce i pod touto hranicí. U větších objemů se například u Canadian Maple dostáváme až pod hranici 430 korun za jednouncovou investiční minci. Něco nevídaného.

 
Zvažte proto vaše další kroky, jak nakládat s vašimi volnými finančními prostředky a myslete na svoji budoucnost.
 
 
E-BOOK ZDARMA

 
Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).