Maple Leaf máme opět skladem

14. 9. 2017 :: Autor: Jan Hájek

Růst ceny zlata se zastavil – zatím – u hranice 1300 $ za unci a podle očekávání pokleslo. Investiční stříbro je u 17,50 dolaru za unci. Ceny stříbrných mincí se tak dostaly opět těsně k hranici 500 korun – a ze skladů mizela bedna za bednou.

 

Pokles ceny láká další kupce

 

Investiční stříbro se odrazilo od 18 dolarů, aby zakotvilo těsně nad 17,50 dolary za unci. Slabý dolar pomohl vytvořit situaci, kdy se i přes relativně vysokou cenu stříbra daří nakoupit stříbro levně. Podíváme se na příklady:

 

První to pocítily stříbrné mince Wiener Philharmoniker, které jsou nyní vyprodané. Ovšem ze skladu během prvních tří dnů tohoto týdne zmizely také stříbrné mince Maple Leaf. Kupci při ceně stříbrné mince, která je blízko u 500 korun, opět začali výrazně nakupovat.

 

Stříbrná mince Maple Leaf během prvních tří dnů nebyla dostupná dokonce šestkrát. Bedny stříbrných mincí, které dorazily do našich skladů z Kanady, se téměř neohřály – větší investoři nakupovali celé bedny.

 

Velká objednávka, nízká cena

 

Typická objednávka se počítá na tuby, čili na desítky mincí. Velké objednávky, čili objednávky po bednách (500 kusů), ovšem přinášejí investorům cenový bonus. Při objednávce od 500 kusů (bedna) se pod cenu 500 Kč za minci dostanou zmíněné stříbrné mince Maple Leaf a Philharmoniker. A to je důvod, proč tyto dvě mince se v našich skladech prakticky neohřejí.

 

Zkušenější investoři ovšem vědí, že o pouhé 1% je dražší velmi zajímavá mince Kangaroo, která nabídne zásadní slevu už při odběru 250 kusů. A proto je tato mince zajímavá i pro střední investory –  výborná cena i při polovičním odběru.

 

E-BOOK ZDARMA

 

 

Mohlo by Vás zajímat:
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).