Kategorie „500 za kus“ má nyní čtyři kandidáty

2. 11. 2017 :: Autor: Jan Hájek

Mírný pokles ceny stříbra vyvážil růst ceny dolaru.  V kategorii stříbrných mincí „do 500 Kč za kus“ se tak udržely tři mince. Stříbrný US orel, kanadský Maple Leaf, stříbrná mince Kangaroo a stříbrná mince Wiener Philharmoniker.

 

Dolar zpevnil, zlato a stříbro pokleslo

 

Signály, které vysílá americká centrální banka, ukazují na možné zvýšení úrokových sazeb. To se podepisuje v posilování hodnoty dolaru – americký dolar zdražuje.

 

Na růst poptávky po dolaru reagují drahé kovy opačně. Investiční zlato pokleslo pod 1280 dolarů za unci, graf ceny stříbra se podíval k hodnotě 16,99 dolaru za unci.

Americký dolar posílil vůči koruně na téměř 22 korun.

 

Ačkoliv cena zlata a stříbra poklesla, dražší dolar smazal cenový pokles drahých kovů.

 

Do 500: čtyři mince

 

V kategorii stříbrných mincí, kde lze pořídit minci již do 500 korun, se tak udržely celkem čtyři investiční stříbrné mince.

 

Těsně u hladiny 500 korun za kus se obchoduje nejlikvidnější stříbrná mince světa, americký Silver Eagle. Při nákupu od jedné tuby (čili od 20 kusů) výše se cena pod hranici 500 korun dostane spolehlivě.

 

Stříbrná mince Maple Leaf, považovaná investory za světovou „dvojku“, je v kategorii s přehledem, aktuálně se prodejní cena pohybuje bez problému pod hladinou 490 korun. Při odběru 25 kusů (na rozdíl od Silver Eagle je Maple balen po 25 kusech) je cena dokonce těsně u 480 korun za kus.

 

Třetí v kategorii „pod 500“ je stříbrná mince Wiener Philharmoniker, kde je cena rovněž pod hranicí 490 Kč za kus.

 

Čtvrtou mincí je oblíbený australský „Klokan“, čili stříbrná mince Kangaroo. Klokan je s přehledem pod hranicí 500 korun, přičemž při nákupu celé tuby (25 kusů) lze získat cenový bonus dalších – 5 Kč na minci. Zajímavá investice, kde se do budoucna počítá také s růstem sběratelské hodnoty …

 

Kompletní přehled sortimentu zlata a stříbra je vám k dispozici zde.

 

E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).