Investoři směřují své prostředky do drahých kovů

22. 1. 2018 :: Autor: Jiří Jánský

Objem finančních prostředky uložených v ETF na zlato se dostal ne nejvyšší hodnoty od roku 2013. To vypovídá o zájmu o tento druh uložení finančních prostředků.
 
ETF je však ze své podstaty nástroj vhodný pro tradery. Sice to je dle definice nástroj podložený zlatem, ale k tomuto zlatu se lze dostat velmi obtížně. Tato nevýhoda je z pohledu traderů kompenzováno vysokou likviditou tohoto nástroje, kdy lze ETF prodat na burze prakticky kdy okamžitě.
 
Pro dlouhodobé investory a zájemce o ochranu vlastních prostředků jsou lepší variantou fyzické kovy. Výhodou je plná kontrola nad drahým kovem.
 
Protože výrazným faktorem ovlivňujícím cenu drahých kovů je politika a ekonomika je stávající situace okolo zadlužení Spojených států, respektive kolem zastavení fungování vládních institucí do doby, než se situace nevyřeší.  Reakce obchodníků se zlatem na tuto situace těžko odhadovat, tato možnost se vznášela ve vzduchu již nějakou dobu, nejedná se tak o klasickou černou labuť.
 
Vyčkávat a spekulovat na pohyby cen zlata a stříbra ze dne na den je zrádné.
 
E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).