Inflace v České republice nabírá na tempu

20. 11. 2017 :: Autor: Jiří Jánský

 
Meziroční inflace v České republice v říjnu vyskočila na 2,9 %, což pětileté maximum. ČNB říká, že to odpovídá jejím předpokladům a nezasahuje. Já, jako spotřebitel, ale spokojen být nemůžu. Vždyť to je průměr. Vsadím se, že osobní inflace věk většiny z nás je výrazně vyšší, než udávaná, vždyť inflaci táhnou ceny potravin (ovoce, zelenina, máslo…), nájemného apod. Potraviny budou jako tahoun inflace pravděpodobně fungovat i nadále. Proti tomu zlevnily třeba lázeňské pobyty. Opravdu super.
 
U lidí, kteří si spoří na důchod, bude situace ještě horší. Tříprocentní inflace dokáže ani ne 25 let ožebračit střadatele o více než polovinu kupní síly pracně vybudovaných úspor. Nezapomínejme, že inflace ukrajuje i ze státního příspěvku k penzijnímu spoření. Pokud nevěříte, tady máte k dispozici inflační kalkulačku. Schválně si to spočítejte.
 
Inflaci rozhodně nepodceňujte, protože ukrajuje neustále z vašich peněz. Co s tím? Zajišťovat se proti inflaci, tedy investovat do něčeho, jehož cena v dlouhodobém horizontu inflaci odolává. Tímto nástrojem jsou drahé kovy. Nabízíme jich širokou nabídku, od zlatých mincí a slitků, až po stříbrné mince či slitky.
 

Kompletní přehled sortimentu zlata a stříbra je vám k dispozici zde.

 

E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).