Fed zvýšil úrokové sazby

22. 3. 2018 :: Autor: Jan Hájek

Včerejší top událost bylo bezpochyby zvýšení úrokových sazeb Fedem o 25 bp. Bylo to prví zasedání pod vedením nového předsedy. Dále Fed uvedl, že o nadále počítá s pokračováním zvyšování úrokových sazeb letos, v příštím roce a i v roce 2020. Z toho se letos jsou v plánu další dvě zvýšení.
 
Ve včerejším prohlášení Fed uvedl také, že ekonomika pokračuje v růstu, proto mohl k tomuto kroku přistoupit.  Proti lednovému zasedání zmírnil Fed vyjádření o inflaci, očekává její stabilizaci na 2% úrovni a je optimistický i ohledně dalších makroekonomických ukazatelů. Monitorovat bude vedení Fedu také dopad Trumpovy daňové reformy.
 
Hlasování bylo 8:0
 
 
V takovémto případě je dobré používat nástroj na pravidelné spoření do fyzických drahých kovů. To vám pomůže budovat si dlouhodobý stabilní majetek, něco,na co se budete v případě problémů moci spolehnout.

E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).