Fed minutes a trhy

22. 2. 2018 :: Autor: Jiří Jánský

Fed zveřejnil zápis z lednového zasedání vedení. Co se týče vývoje ekonomiky USA, tento zápis byl optimističtější než zápis zveřejněný po prosincovém zasedání. Výsledkem byl růst dolaru, růst výnosů obligací a pokles cen akcií. Proč to?
 
Protože podle zveřejněného zápisu je vedení Fedu o vhodnosti pokračování zvyšování úroků přesvědčeno více, než se dosud předpokládalo. Většina členů vedení Fedu očekává, že inflace se bude blížit ke dvouprocentnímu cíli Fedu. To jen utvrdilo přesvědčení, že na příštím zasedání vedení (prvním pod vedením nového guvernéra J. Powella dojde ke zvýšení úrokových sazeb. Další zvýšení úrokových sazeb je očekáváno v červenci, třetí pak koncem tohoto roku.
 
Výnosy desetiletých bondů jsou na čtyřletých maximech, těsně pod 3% hranicí. Na dvouapůlletých maximech jsou výnosy 30ti letých bondů. Cena zlata reagovala poklesem a stabilizovala se nad hranicí 1.322 dolarů za unci.
 
Nemá moc cenu se snažit trefovat dno jakéhokoliv aktiva, včetně drahých kovů, je lepší investovat postupně. Ideálním nástrojem pro toto řešení je Stříbrný účet. Nakupuje se na něj automaticky první obchodní den v měsíci u našich dodavatelů.
je dobré budovat si pozici v drahých kovech, ještě lepší je budovat si ji postupně. Ideálním nástrojem pro toto řešení je Stříbrný účet. Nakupuje se na něj automaticky první obchodní den v měsíci u našich dodavatelů.

 

 

E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).