Exploze poptávky po zlatě a stříbře

8. 2. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Na přelomu ledna a února jsme byli svědky velkého nárůstu zájmu o investiční stříbro. Několik týdnů cena stříbra oscilovala mezi 17 a 17,5 dolary za unci.  V okamžiku, kdy se cena na přelomu ledna a února pod 17 dolarů za unci, poptávka explodovala. Při cenách investičních mincí se není čemu divit. Vždyť cena Wiener Philharmoniker je pod 440 korunami. Něco nevídaného.
 
Obratem jsme reagovali – jak mincí Silver Eagle, Wiener Philharmoniker, tak i dalších mincí jsme objednali mimořádná množství. Dodavatelé měli co dělat, aby naše objednávky uspokojili, ale podařilo se. Zboží je již od nich na cestě k nám, potažmo vám. I oni totiž jedou na doraz. Co se týče sběratelských mincí, na cestě je Maxipes Fík.
 
U zlata je situace stejná. Pokles jeho ceny vystřelil poptávku vzhůru a zákazníci nás vybrali. I zde jsme obratem objednali mimořádná množství. Na cestě je jednuncová American Gold Eagle. Stejná situace je u menších mincí ¼ unce a 1/10 unce.
 
Jak dlouho bude trvat cenový pokles drahých kovů? To samozřejmě nikdo neví.
 
Je jisté, že pokles ceny zlata i stříbra byl od přelomu ledna a února masivní –  a tomu odpovídá i snaha investorů nakoupit zlato i stříbro za aktuální nízké ceny. Místo vyčkávání na nejistou budoucnost zkušení investoři využívají cenových poklesů k nákupům, jako se tomu děje právě nyní.

 
Zvažte proto vaše další kroky, jak nakládat s vašimi volnými finančními prostředky.

 
E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).