Drahé kovy na hraně

31. 8. 2017 :: Autor: Elena Lindišová

Zlato se před několika dny podívalo až na $1330. To znamená, že jsme se dočkali breaku směrem nahoru, o kterém sem psala před dvěma týdny. V tomto případě jde o velmi zásadní breakout. Pokud se totiž nejedná o falešné proražení, jsme svědky prolomení dlouholetého downtrendu a možná dokonce přechodu zlata do bull marketu. Další zastávkou by klidně mohla být hladina $1400.

 

 

 

Sentiment na trhu se zlatem ale ukazuje spíše na opačný vývoj, tzn. naznačuje přehnaně optimistický trh náchylný na pokles. COT index velkých spekulantů je na 5-letém maximu, zatímco COT index zajišťovatelů dosahuje dokonce historického minima! Uvolnění této napjaté situace by proto mohlo přijít každou chvíli.

 

 
 
 

Stříbro momentálně testuje dlouholetou klesající trendline a míří k silné rezistenci na $18.5. Sentiment tady ale není tak jasně vyhrocený směrem na pokles jako v případě zlata. Zvláště u velkých spekulantů najdeme ještě poměrně velký prostor pro případný růst COT indexu.

 

 

 

 
 
 

Kartami samozřejmě jako vždy může zamíchat dolar. Tento trh je očividně silně přeprodaný, jak ukazuje COT analýza. Pokud na grafu neuvidíme potvrzený breakdown pod hladinu 92, je pravděpodobné, že se vyhrocenost trhu nakonec projeví a dočkáme se minimálně krátké růstové korekce. Pokud by však tato růstová korekce byla příliš silná, tak je klidně možné, že zlato se vrátí pod $1300 a že tedy nyní vidíme pouze falešný break. Pokud naopak dojde k breakdownu na dolaru, pro drahé kovy to bude znamenat významnou podporu v dalším růstu.

 

 

 
 
 

Jak vidíte, situace na drahých kovech je na hraně. Každý malý pohyb směrem nahoru nebo dolu může výrazně změnit pravděpodobnost dalšího vývoje. Rozhodně ale můžeme usoudit, že spekulovat na růst drahých kovů může být z hlediska sentimentu již pozdě. Na druhé straně uvažovat o poklese je z důvodu možného přechodu do uptrendu velmi riskantní. V každém případě bude určitě rozumnější počkat si na korekci.

 

 

E-BOOK ZDARMA

 

 

Mohlo by Vás zajímat:
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).