Co řekl nový guvernér čínské centrální banky

12. 4. 2018 :: Autor: Jiří Jánský

Ve světle posledních událostí kolem Sýrie apod. zapadl projev nového šéfa PBOC Yi věnovaný čínské monetární politice a otevírání finančního sektoru pro zahraniční subjekty.
 
Jako první zdůraznil, že čínská měna nebude sloužit jako státní nástroj ve startující obchodní válce mezi Čínou a Spojenými státy. Znamená to, že Čína neplánuje umělé znehodnocení čínské měny (ala intervence ČNB). Podle jejich názoru jsou výsledky takového kroku diskutabilní. PBOC však nebude bránit tržnímu oslabování čínské měny, takový výsledek by se Číně hodil.
 
Základní úroková sazba nebude stanovována administrativně, ale tržním způsobem. Uvedl také, že úrokový spready mezi Čínou a Spojenými státy považuje za adekvátní Další vývoj úroků v Číně proto bude s velkou pravděpodobností kopírovat vývoj úrokových sazeb ve Spojených státech.
 
Co se týče finančního sektoru, Čína plánuje v nejbližších měsících zrušit omezení pro zahraniční investice do finančního sektoru – zahraniční banky budou mít dovoleno otevírat v Číně své pobočky, umožnit zahraničním brokerům získávat majoritu v čínských. Další kroky budou v umožnění přístupu zahraničních subjektů na trh leasingu automobilů a spotřebitelských úvěrů.
 
Jak je vidět, Čínské kroky nejsou zanedbatelné a nelze přesně odhadovat jejich dopad. V takovém případě je dobré používat nástroj na pravidelné spoření do fyzických drahých kovů. To vám pomůže budovat si dlouhodobý stabilní majetek, něco, na co se budete v případě problémů moci spolehnout.

 
E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).