Co má společného Indie a Stříbrný účet

5. 2. 2018 :: Autor: Jiří Jánský

Indická vláda připravuje nástroje podporující rozšíření používání zlata. Tamní vláda si je vědoma, že Indové historicky používají zlato jako aktivum. Přesto pracuje na rozšíření používání zlata.
 
Indický ministr financí včera oznámil, že indická vláda zpracuje dokument, který bych nazval „zlatou politikou“. Je to snaha o rozšíření používaní zlata jako aktiva v indické ekonomice.  Základem toho všeho by měla být burza zlata jednoduše přístupná běžným spotřebitelům.
 
Druhým krokem je navržena možnost, aby si občané mohli jednoduše založit účty vedené ve zlatě. Asi se inspirovali zde. Detaily návrhu zatím nejsou známy, jistě bude probíhat velká diskuse o přesných parametrech.
 
Co to celá znamená? Je to snaha o implementaci zlata do indického platebního systému. Tento krok jistě bude se zájmem pozorovat řada dalších zemí.
Zvažte proto vaše další kroky, jak nakládat s vašimi volnými finančními prostředky.
 
E-BOOK ZDARMA

 
Mohlo by Vás zajímat:
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).