Cena stříbra roste, „500 za kus“ odolává

8. 1. 2018 :: Autor: Jiří Jánský

Je to tak. I když cena roste, hranice 500 korun za jednouncovou minci stále odolává. A to i díky posilování naší koruny vůči americkému dolaru. Za cenu pod touto hranicí aktuálně nabízíme vícero investičních mincí.
 
Těsně u hladiny 500 korun za kus se obchoduje nejlikvidnější stříbrná mince světa, americký Silver Eagle.
 
Stříbrná mince Maple Leaf, považovaná investory za světovou „dvojku“, je v kategorii s přehledem, aktuálně se prodejní cena pohybuje bez problému pod hladinou 480 korun
 
Pokud koupíte celou tubu (20 ks Amercican Eagle nebo 25 kusů Maple Leaf) jste pod hranicí 500 korun za minci ještě výrazněji.
 
Pod 500 korunami za minci se drží i Britannia, rakouský Philharmoniker nebo australský Kangaroo.
 
Co je na této hranici tak magického? Nejde jenom o to, že je to jedna z našich bankovek. Jde i o to, že tato částka je zároveň minimální měsíční úložka pro Stříbrný účet. To znamená, že při této ceně jednouncových mincí se těm z vás, kteří Stříbrný účet využívají pro pravidelné investování do stříbrných mincí, nakoupí minimálně jedna mince. Mimochodem, poslední nákup proběhl před pár dny.
 
E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).