Americká inflace vzhůru, dolar vzhůru, zlato vzhůru

15. 2. 2018 :: Autor: Jan Hájek

Lednová inflace ve Spojených státech byla vyšší než očekávaná. Meziměsíční inflace místo očekávaných 0,3 % dosáhla 0,5 %. Během dneška dolar posílil, tomu zlato, akcie… První reakce dolaru byla směrem vzhůru, poté následovala korekce pod hodnoty před zveřejnění a poté následoval opět růst. Podívejte se na následující graf před a krátce po zveřejnění dat:

 

 

Nakonec dolar posílil, když si investoři uvědomili, že neočekávané zrychlení inflace může přivést Fed k rychlejšímu než očekávanému zvýšení úrokových sazeb. Skokově reagoval vzhůru i výnos desetiletých amerických obligací na několikaletá maxima. O více než 1 procento rostly i všechny hlavní americké akciové indexy.  Přes to všechno zlato dnes při posilujícím dolaru připsalo více než 20 dolarů za unci, stříbro 30 centů. Zelený den.

Nemá moc cenu se snažit trefovat dno jakéhokoliv aktiva, včetně drahých kovů, je lepší investovat postupně. Ideálním nástrojem pro toto řešení je Stříbrný účet. Nakupuje se na něj automaticky první obchodní den v měsíci u našich dodavatelů.

Zvažte proto vaše další kroky, jak nakládat s vašimi volnými finančními prostředky.

 

E-BOOK ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat:

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).