Změna o 1.000.000 %. Je to plus, nebo mínus?

22. 8. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Chcete ho? Na první pohled, kdo aby nechtěl. Já ne.
 
Zmíněných 1.000.000 % odhadovaná míra letošní inflace ve Venezuele. Sem se inflace vyšplhala díky zhroucení ekonomiky způsobeném poklesem ceny ropy za několik posledních let.  Výsledkem je škrtnutí pěti nul. Stát nestíhá ani tisknout bankovky, aby za ně bylo možné zaplatit základní věci běžné spotřeby. Ve svém důsledku je to prostě jen psychologický jev, protože ekonomiku země to nijak neovlivní. Jen se ceny vydělí 100 tisíci.
 
Ještě v červnu se mluvilo o škrtání jenom tří nul. Vláda si raději vytvořila stonásobnou rezervu. Bojí se, aby za pár měsíců nemusela škrtat další nuly. Možná, že i k tomu bude muset nejpozději příští rok dojít. To nebude pro psychiku obyvatel ideální scénář. O zahraničních investorech nemluvím, ti mají rozum a již se z Venezuely stáhli.
 
Takovéhoto škrtání nul jsme byli již svědky několikrát. Mně nejvíce teď zajímá fakt, že nová měna by měla bát navázána na vládní kryptoměnu. Na tohle jsem opravdu zvědav.
 
Jak se něčemu takovému vyhnout? Mít část aktiv v něčem, co nelze jen tak natisknout a následně znehodnotit. Jedna z nabízejících se variant jsou drahé kovy. A od toho je tady SILVERUM.

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).