Zlato vůči akciím je na mnohaletých minimech

9. 8. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Pravděpodobně jste zaznamenali rostoucí cenu akcií za posledních několik let (hodnota indexu S&P 500) je těsně pod historickým maximem. Oproti tomu, cena zlata klesá a blíží se dvanáctiměsíčnímu minimu. Toto je výsledek:
 

 
Poměr ceny zlata k cenám akcií se vrátil zpět na hodnoty naposledy viděné na podzim 2007, tedy před 11 lety a rok před pádem banky Lehman Brothers. Pád této banky odstartoval „tu pravou“ krizi let 2008 / 2009. Přesně to dělá z drahých kovů zajímavý nástroj pro diverzifikaci vašich investic.
 
Díky tomu se cena jednouncových zlatých mincí dostala pod hranici 29.000 korun. Cena 1/10 oz mince je mírně nad 3.100 korunami a cena 5g zlatého slitku je opět pod 5.000 korunami. Oba tyto produkty jsou v nabídce našeho Stříbrného účtu, kde do nich můžete investovat pravidelným nákupem. Teď je dobrá doba pro založení takového produktu.

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).