Zlato a stříbro na ročních minimech

18. 7. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Během včerejšího dne se ceny zlata a stříbra dostaly na roční minima. Cena zlata klesla pod 1.225 dolarů za unci, cena stříbra pod 15,50 USD.
 
Má to co dělat s projevem šéfa Fedu před Senátem. V něm J. Powell vyjádřil názor, že ekonomice Spojených států se daří dobře a že podobný vývoj čeká i v budoucnu, za silný považuje i trh práce. Díky této kombinaci je inflace tam, kdy s je Fed přeje vidět – tedy kolem 2 procent. Prozatím se nebojí se ani dopadů potenciální obchodní války mezi USA a EU. Zvyšování úrokových sazeb by mělo pokračovat. Ke změně politiky by Fed přivedla jenom mimořádný neočekávaný vývoj.
 
Někteří z našich klientů, kteří zkouší nakupovat podle pohybů ceny zlata stříbra, pokles museli zaregistrovat. Poznali jsme to. 😊 Jak moc přesně trefili dno ukáže až budoucnost.
 
Z dlouhodobého pohledu se spíše se vyplácí pravidelné investování – nesnažíte se trefovat do vývoje cen a průměrujete si nákupní ceny. Při nižších cenách se nakupí více kovu, při vyšších pak méně. Přesně toto je spolu s nulovými poplatky a nákup a skladování hlavní výhoda Stříbrného účtu.

 

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).