Zkuste si trading „v malém“

19. 10. 2017 :: Autor: Jan Hájek

Na tomto portálu se zabýváme především drahými kovy. Ovšem čas od času se podíváme také na způsoby, jak zhodnotit peníze: jak investovat, jak obchodovat na burze atd. Dnes si představíme další  možnost, jak začít zhodnocování i velmi malého kapitálu.

 

Jak začít s „pár drobnými“

 

Hodně investorů zvažuje možnosti, jak zhodnotit volné peníze. Kamenem úrazu bývá především kapitál a samozřejmě znalosti. Pouštět se do investování nebo do obchodování na burze s malou částkou nebývá vždy možné.

 

Drahé kovy jsou pojistkou, kterou přikupujeme třeba právě ze zisků z podnikání, nebo z výnosů kapitálu. Proto je rozumnou součástí investičního procesu také učení se novým věcem.

 

S malým kapitálem lze začít – dokonce i s pár stovkami dolarů. Zisky ovšem mohou být velmi zajímavé, zejména když dáme „čas“ tréninku dovedností.

 

Postupy a návody: nic tajného

 

Už jsme zde představili řadu postupů, které sami používáme pro zhodnocování volných peněz. V průběhu posledních dvou let jsme zde představili například investování do akcií, obchodování komodit a spreadů, nebo obchodování opcí na burzovní indexy či akcie.

 

Postupy a návody nejsou nic tajného – je jich plný internet. Tradiční klišé o „džungli“ zde platí na 100% – musíme si umět vybrat relevantní informace.

 

Tip: stačí malý kapitál

 

Je rozumné začít s malou částkou. Když dostanete postupy „mezi uši“, můžete směle zvyšovat objem obchodovaných pozic. To je totiž to pravé tajemství úspěchu: začít s málem, zvládnout postupy a emoce, a pak si přidávat nové kontrakty.

 

Kamenem úrazu bývá kapitál. Začínající investoři a nováčci na burze nechtějí začínat s velkými pozicemi. Ne všechny postupy a způsoby investování jsou pro malý kapitál vhodný. Dnes tu ale máme tip na způsob zhodnocování peněz, kde stačí opravdu pár stovek dolarů nebo pár tisíc korun – forexové obchody

 

Měnové páry: sledujte v praxi

 

Ve spolupráci s partnerským portálem finakademie.cz dnes přinášíme možnost, jak se zdarma přiučit zajímavým postupům. Ivo Mikač je burzovní obchodník, který obchoduje měnové páry.

 

Jeho obchody, postupy a návody můžete zdarma sledovat zde. Ivo bude ukazovat ziskové i ztrátové obchody, bude je komentovat a zároveň vysvětlovat svoje postupy. Můžete se tak zdarma přiučit zajímavým dovednostem.
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).