Z jakého zlata jsou zde prodávané zlaté mince?

1. 7. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Samozřejmě, z ryzího, o tom není pochyb. Nyní se podívám na pravděpodobný geografický původ zlatých mincí a slitků, jejichž nabídku najdete zde.
 
TOP 5 těžařských zemí za loňský rok je následující:

  1. Čína (426 tun)
  2. Austrálie (295 tun)
  3. Rusko (271 tun)
  4. USA (230 tun)
  5. Kanada (176 tun)

 
Dalšími zeměmi v první desítce jsou Peru, Indonésie, Jižní Afrika, Mexiko a Ghana. Každá z těchto deseti zemí vytěžila loni více než 100 tun zlata. Tato desítka je stejná, jako v roce 2016, jen se zpřeházelo pořadí na 5. – 7. místě.
 
Zlaté mince –  Gold Eagle a Canadian Maples i Buffala jsou proto v největší pravděpodobností ze zlata vytěženého v těchto dvou zemích.
 
Švýcarsko ani Rakousko nejsou mezi největšími těžaři zlata, proto zlaté slitky z dílny Argor Heraus a Munze Ostereich musí být vyrobeny ze zlata dovezeného z jiných zemí, ať už vytěženého nebo „jen“ zpracovaného. Zato řádně prověřeného se švýcarským certifikátem 😊
 
P. S.

Řada z vás realizovala dnes pravidelný nákup. Výborně.

 

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).