Americké volby, zlato a ETF

7. 11. 2018 :: Autor: Jan Dvořák

Volby ve Spojených státech dopadly, jak se očekávalo. Krátce po zveřejnění prvních výsledků voleb ve Spojených státech (Senát v rukou Republikánů, Sněmovna reprezentantů v rukou demokratů) šel dolar dolů, zlato adekvátně (také o 0,4 %) nahoru. Během dne se situace uklidnila, dopad voleb na cenu zlata vyprchal. Je to dobře nebo špatně? Je to dobře.
 
Jestliže je tomu opravdu tak, pak se ukazuje, že na cenu zlata nají větší vliv makroekonomické ukazatele zejména Spojených států (včetně úrokových sazeb, které má ve svých rukou Fed) než to, kdo má zrovna v Kongresu nebo Senátu majoritu. Reakce ceny drahých kovů by měla přijít až na skutky.
 
Další vývoj ceny zlata tak bude nejspíše probíhat, jako by žádné volby ve Spojených státech nebyly. Klidnější vývoj ceny je pro investory lepší, vybrané aktivum lze lépe a plynuleji kumulovat do požadované výše. jaký nástroj použít?
 
Někteří investoři ke kumulování investic do drahých kovů používají ETF. Ti by ale neměli zapomínat, že ačkoliv ETF bylo původně zamýšleno jako nástroj pro dlouhodobé investování, stal se z něj nástroj hojně využívaný pro krátkodobý trading. Navíc ETF nebývají vždy podložena skutečným fyzickým kovem, ale jeho deriváty. Proto pro účely skutečného zajištění majetku je vhodnější držet drahé kovy ve fyzické podobě. A od toho jsme tady my, abychom vám s tím pomohli.

 
Veškeré články v investorské sekci, jakož i všechny texty, obrázky a grafika na tomto webu jsou výhradním vlastnictvím společnosti SILVERUM s.r.o. (případně autorů, kteří zde publikují) a podléhájí autorskému zákonu. Obsah webu je chráněn službou Copyscape. Pokud chcete článek citovat, používat části článku a podobně, kontaktujte nás prosím (info@silverum.cz).